Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOLENIA | KONFERENCJA | O ŹRÓDŁACH

INTENSYWNE STACJONARNE SZKOLENIE DLA STUDENTEK I STUDENTÓW PEDAGOGIKI 31 marca – 2 kwietnia 2017 r.



Droga studentko! Drogi studencie!

Chciałabyś/chciałbyś rozpocząć przygodę z edukację globalną? A może edukacja globalna nie jest Ci obca i chciałabyś/chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać ją w przyszłej pracy z dziećmi?

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje w swojej siedzibie w Łodzi (ul. Zielona 27) trzydniowe, intensywne, stacjonarne szkolenie z edukacji globalnej dla studentek i studentów pedagogiki.

Szkolenie rozpocznie się w godzinach rannych w piątek 31 marca, zakończy 2 kwietnia w godzinach późno popołudniowych. Poprowadzą je doświadczeni trenerzy, zajmujący się edukacją globalną w praktyce.

Szkolenie jest bezpłatne, zapewnimy wyżywienie, a jeżeli jesteś spoza Łodzi - również nocleg.

Uczestnicy otrzymają zestaw materiałów i pomocy dydaktycznych oraz zaświadczenie udziału w szkoleniu.

Jak zakwalifikować się na szkolenie?
Wypełnij formularz rekrutacyjny, w którym m.in. prosimy Cię o umotywowanie chęci udziału w szkoleniu. Chętnie przeczytamy również o Twoim zaangażowaniu w działania społeczne.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 12 marca 2017 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na szkolenie zaprosimy tylko wybrane osoby.

16 marca 2017 r. powiadomimy o zakwalifikowaniu na szkolenie.

W programie szkolenia:
  • Zrównoważony rozwój w zglobalizowanym świecie: Globalna Północ – Globalne Południe
  • Nowoczesne narzędzia edukacyjne w edukacji globalnej – jak uczyć, aby zainteresować
  • Warsztaty z zakresu praw człowieka
  • Edukacja międzykulturowa - warsztaty o szacunku i solidarności względem innych kultur
  • Czy nasza pomoc zawsze wspiera? – warsztaty o mądrej pomocy rozwojowej i humanitarnej.
  • Edukacja bez stereotypów czyli jak mówić o większości świata – praktyczne zastosowanie „Kodeksu w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa”
  • Teatrzyk kamishibai jako metoda edukacji najmłodszych

Uczestnicy szkolenia zobligowani będą do połowy czerwca 2017 r. przeprowadzić co najmniej 3 warsztaty z Edukacji Globalnej w jednej z placówek oświatowych tj. szkoła, przedszkole, ale również świetlica środowiskowa czy dom kultur.

To nie wszystko! Od kwietnia 2017 r. będziesz mogła/mógł wziąć udział w naszym kursie e-learningowym „Postaw na rozwój. Zrównoważony!”, obejmującym kluczowe zagadnienia edukacji globalnej: globalne zależności społeczne, gospodarcze i polityczne; dostęp do wody i żywności; zmiany klimatu; zasoby naturalne krajów południa; handel międzynarodowy i globalne stosunki gospodarcze; prawa człowieka; pomoc humanitarna i rozwojowa; prawo do edukacji; równouprawnienie; edukacja bez stereotypów; odpowiedzialna konsumpcja; Fairtrade oraz odpowiedzialna turystyka.
Po wykonaniu zadań i uzyskaniu odpowiednio wysokiej punktacji, otrzymasz certyfikat potwierdzający pozytywne zakończenie e-learningu.

Dołącz do nas! Ucz siebie i innych o zmieniającym się świecie.



Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016 i 2017 r.

 
 
 
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Ostatnio realizowaliśmy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem było upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźstwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020.


1,5% podatku na zieloną edukację

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.