Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOLENIE DLA STUDENTÓW | SZKOLENIE DLA BIBLIOTEKARZY | O ŹRÓDŁACH

 


INTENSYWNE STACJONARNE SZKOLENIE DLA STUDENTEK I STUDENTÓW PEDAGOGIKI 31 marca – 2 kwietnia 2017 r.Droga studentko! Drogi studencie!

Chciałabyś/chciałbyś rozpocząć przygodę z edukację globalną? A może edukacja globalna nie jest Ci obca i chciałabyś/chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać ją w przyszłej pracy z dziećmi?

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje w swojej siedzibie w Łodzi (ul. Zielona 27) trzydniowe, intensywne, stacjonarne szkolenie z edukacji globalnej dla studentek i studentów pedagogiki.

Szkolenie rozpocznie się w godzinach rannych w piątek 31 marca, zakończy 2 kwietnia w godzinach późno popołudniowych. Poprowadzą je doświadczeni trenerzy, zajmujący się edukacją globalną w praktyce.

Szkolenie jest bezpłatne, zapewnimy wyżywienie, a jeżeli jesteś spoza Łodzi - również nocleg.

Uczestnicy otrzymają zestaw materiałów i pomocy dydaktycznych oraz zaświadczenie udziału w szkoleniu.

Jak zakwalifikować się na szkolenie?
Wypełnij formularz rekrutacyjny, w którym m.in. prosimy Cię o umotywowanie chęci udziału w szkoleniu. Chętnie przeczytamy również o Twoim zaangażowaniu w działania społeczne.

Na Twoje zgłoszenie czekamy do 12 marca 2017 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na szkolenie zaprosimy tylko wybrane osoby.

16 marca 2017 r. powiadomimy o zakwalifikowaniu na szkolenie.

W programie szkolenia:
  • Zrównoważony rozwój w zglobalizowanym świecie: Globalna Północ – Globalne Południe
  • Nowoczesne narzędzia edukacyjne w edukacji globalnej – jak uczyć, aby zainteresować
  • Warsztaty z zakresu praw człowieka
  • Edukacja międzykulturowa - warsztaty o szacunku i solidarności względem innych kultur
  • Czy nasza pomoc zawsze wspiera? – warsztaty o mądrej pomocy rozwojowej i humanitarnej.
  • Edukacja bez stereotypów czyli jak mówić o większości świata – praktyczne zastosowanie „Kodeksu w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa”
  • Teatrzyk kamishibai jako metoda edukacji najmłodszych

Uczestnicy szkolenia zobligowani będą do połowy czerwca 2017 r. przeprowadzić co najmniej 3 warsztaty z Edukacji Globalnej w jednej z placówek oświatowych tj. szkoła, przedszkole, ale również świetlica środowiskowa czy dom kultur.

To nie wszystko! Od kwietnia 2017 r. będziesz mogła/mógł wziąć udział w naszym kursie e-learningowym „Postaw na rozwój. Zrównoważony!”, obejmującym kluczowe zagadnienia edukacji globalnej: globalne zależności społeczne, gospodarcze i polityczne; dostęp do wody i żywności; zmiany klimatu; zasoby naturalne krajów południa; handel międzynarodowy i globalne stosunki gospodarcze; prawa człowieka; pomoc humanitarna i rozwojowa; prawo do edukacji; równouprawnienie; edukacja bez stereotypów; odpowiedzialna konsumpcja; Fairtrade oraz odpowiedzialna turystyka.
Po wykonaniu zadań i uzyskaniu odpowiednio wysokiej punktacji, otrzymasz certyfikat potwierdzający pozytywne zakończenie e-learningu.

Dołącz do nas! Ucz siebie i innych o zmieniającym się świecie.Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016 i 2017 r.

 
 
 
  
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Obecnie realizujemy projekt:

"Edukacja globalna dla najmłodszych"
to piąta edycja projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich nauczycieli. Przybliżając dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, pragniemy ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych. W ramach projektu powstał pakiet edukacyjny ze scenariuszami zajęć, grami dydaktycznymi i zabawami oraz 3 bajeczki teatrzyku Kamishibai. Planowane są dalsze szkolenia dla nauczycieli i animatorów, a także dla studentów kierunków pedagogicznych, warsztaty dla dzieci oraz wydanie edukacyjnej mapy świata.
Czas realizacji: wrzesień 2016 – czerwiec 2017 r.
Koordynacja: Magdalena Piekunko.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, fax 42 203 13 76
e-mail: edukacja@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 r.


PARTNERZY PROJEKTU
"Edukacja globalna dla najmłodszych"

Przedszkole ekologiczne Ekoludek


Fundacja Artykuł 25


OPP

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2016 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.