Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOLENIE DLA STUDENTÓW | SZKOLENIE DLA BIBLIOTEKARZY | O ŹRÓDŁACH

 


Materiały dla nauczycieliEdukacja globalna dla najmłodszych. Pakiet edukacyjny dla szkół podstawowych i przedszkoli


okładka Edukacja globalna dla najmłodszych Pakiet edukacyjny skierowany do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, składający się z 15 scenariuszy zajęć wraz z kartami pracy, materiałem ilustracyjnym oraz grami dydaktycznymi uzupełniony o sporą dawkę wiedzy merytorycznej nt. współzależności globalnych i edukacji globalnej. Wydanie czwarte zostało rozbudowane o jeden scenariusz dotyczący Syrii. Cała książka do pobrania - tutaj.

Redakcja: Marlena Nowaczyk, Gosia Świderek, Marta Karbowiak
Wprowadzenie: Aleksandra Antonowicz, Gosia Świderek
Scenariusze zajęć: Karolina Baranowska, Gosia Świderek
Teksty o krajach: Aleksandra Antonowicz, Iwona Dohrmann, Piotr Gaszyński, Magdalena Krysińska-Kałużna, Joanna Kusy, Katarzyna Jarecka-Stępień, Przemysław Stępień, Joanna Sznajderska, Marta Woźniak-Bobińska
Projekt okładki, ilustracje: Agnieszka Antoniewicz
Łódź 2016, wydanie czwarte, poprawione i rozszerzone

Scenariusze dla nauczycieli klas IV-VI szkół podstwowych
pt. "Postaw na rozwój. Zrównoważony!"


okładka Postaw na rozwój. Zrównoważony! Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową publikacją zawierającą 17 scenariuszy zajęć (m.in. zmiany klimatu, zasoby leśne, energetyka, dostep do wody, odpowiedzialna konsumpcja, a także edukacja, równouprawnieni płci, prawa pracownicze) skierowanych do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Scenariusze wraz z kartami pracy do pobrania - tutaj.

Redakcja merytoryczna i wstęp: Gosia Świderek
Scenariusze zajęć: Karolina Baranowska, Anna Chomczyńska, Kamil Czepiel, Katarzyna Kępska, Gabriela Jarzębowska, Adam Kaczmarek, Ewa Kamińska-Bużałek, Ewelina Paprocka, Gosia Świderek, Anna Tomaniak
Konsultacje merytoryczne: Karolina Baranowska

Elementy pakietu edukacyjnego "Ekologia globalna dla najmłodszych"


Materiały z projektu "Źródłem każdego działania jest myśl"
Zapraszamy również do zapoznania się i wykorzystania materiałów dotychczas opracowanych przez autorów Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła".

 
 
 
  
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Obecnie realizujemy projekt:

"Edukacja globalna dla najmłodszych"
to piąta edycja projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich nauczycieli. Przybliżając dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, pragniemy ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych. W ramach projektu powstał pakiet edukacyjny ze scenariuszami zajęć, grami dydaktycznymi i zabawami oraz 3 bajeczki teatrzyku Kamishibai. Planowane są dalsze szkolenia dla nauczycieli i animatorów, a także dla studentów kierunków pedagogicznych, warsztaty dla dzieci oraz wydanie edukacyjnej mapy świata.
Czas realizacji: wrzesień 2016 – czerwiec 2017 r.
Koordynacja: Magdalena Piekunko.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, fax 42 203 13 76
e-mail: edukacja@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 r.


PARTNERZY PROJEKTU
"Edukacja globalna dla najmłodszych"

Przedszkole ekologiczne Ekoludek


Fundacja Artykuł 25


OPP

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2016 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.