Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOŁA TRENERÓW | O ŹRÓDŁACH

 

SZKOŁA TRENERÓW EDUKACJI GLOBALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych

Szkoła Trenerów skierowana jest do animatorów/ek, studentów/ek i innych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozpocząć przygodę z edukacją globalną, a nie są czynnymi nauczycielkami i nauczycielami.

Osoby uczestniczące w kursie po przejściu całego cyklu szkoleniowego zdobędą wiedzę z zakresu treści edukacji globalnej, a także wiedzę i umiejętności potrzebne do przygotowania i prowadzenia zajęć metodami aktywizującymi dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Czy wiesz jak Twoje codzienne wybory wpływają na życie ludzi na drugim krańcu świata? Czy wiesz jakie lokalne działania możesz podjąć, aby przyczynić się do globalnej pozytywnej zmiany stosunków gospodarczych i społecznych? Czy chcesz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności konieczne do prowadzenia zajęć, odpowiadających na wyzwania współczesnego świata?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, zapraszamy do udziału w Szkole Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych. Podczas szkolenia, specjaliści z zakresu tematyki globalnej, przybliżą Ci takie zagadnienia jak:

 • zrównoważony rozwój w zglobalizowanym świecie: Globalna Północ a Globalne Południe;
 • edukacja bez stereotypów: czyli jak mówić o większości świata;
 • edukacja międzykulturowa;
 • teatrzyk kamishibai jako metoda nauki najmłodszych;
 • prawa człowieka i prawo do rozwoju;
 • jak rozmawiać z dziećmi o prawach dziecka;
 • prawo i dostęp do edukacji;
 • przekleństwo zasobów – bogactwa naturalne krajów Globalnego Południa;
 • odpowiedzialna konsumpcja i Fair Trade;
 • komunikacja bez przemocy – jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały;
 • równouprawnienie a rozwój – jak kobiety zmieniają świat;
 • świat na moim talerzu – suwerenność żywnościowa i dostęp do żywności;
 • pomoc rozwojowa i humanitarna;
 • i inne.

Podczas szkolenia, obejmującego 7 weekendowych zjazdów, czyli łącznie 98 godzin dydaktycznych wykładów i warsztatów, uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję spotkać się ze specjalistami i specjalistkami od tematyki globalnej.

Zjazdy w ramach Szkoły Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych odbędą się w Łodzi w terminach:

27-28 października 2018 r.
17-18 listopada 2018 r.
24-25 listopada 2018 r.
12-13 stycznia 2019 r.
2-3 lutego 2019 r.
23-24 lutego 2019 r.
16-17 marca 2019 r.

Zapewniamy obiady (wegetariańskie lub/i wegańskie) oraz przerwy kawowe. Koszty noclegów oraz podróży uczestnicy i uczestniczki pokrywają we własnym zakresie.

Jak zakwalifikować się na Szkołę Trenerów?

Na zgłoszenia czekaliśmy do 11 października 2018 r. (czwartek) do godziny 23:59

Na szkolenie mogliśmy zaprosić tylko ograniczoną ilość osób. Do wszystkich osób, które nadesłały zgłoszenie, wysłaliśmy już wiadomość z wynikami rekrutacji.

Warunkiem uzyskania certyfikatu Trenera Edukacji Globalnej dla Najmłodszych będzie obecność na co najmniej 6 zjazdach oraz aktywność na zajęciach, a także przeprowadzenie co najmniej 2 warsztatów w placówkach oświatowych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

To nie wszystko! Uczestnicy i uczestniczki Szkoły Trenerów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, biorąc udział w naszym kursie e-learningowym „Postaw na rozwój. Zrównoważony!”, obejmującym kluczowe zagadnienia edukacji globalnej.

Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2018 r.


Poleć Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej także swoim znajomym!


 
 
 
 
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Obecnie realizujemy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem jest upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźctwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.
Koordynacja: Magdalena Piekunko.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, fax 42 203 13 76
e-mail: edukacja@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2018r.


OPP

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2018 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.