8 maja: Dzień Pielęgniarki i Położnej

W Afryce Subsaharyjskiej 1 na 22 kobiety umiera podczas porodu. W Europie zdarza się to raz na 7300 przypadków. Ogromna większość kobiet i dziewcząt umierających podczas połogu żyje w ubóstwie i pochodzi z krajów nisko rozwiniętych. Lecz istnieją też tysiące kobiet, które umierają podczas połogu w krajach bogatych. Nieproporcjonalnie wysoka ich liczba pochodzi ze środowisk zmarginalizowanych i biednych. W Stanach Zjednoczonych umieralność okołoporodowa wśród kobiet afroamerykańskiego pochodzenia jest trzykrotnie wyższa niż wśród kobiet białych.

Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 r.