Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOŁA TRENERÓW | TEG 2018 | O ŹRÓDŁACHWyślij szpiega do fabryki butów

Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl z nami firmy obuwnicze! Tylko dzięki Wam dowiemy się jak produkowane są buty w których na co dzień chodzimy. To niepowtarzalna okazja by wesprzeć akcję inną niż wszystkie. Liczy się każda złotówka! Tylko z Wami nam się uda!!! Wejdź na polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki i wesprzyj fajną kampanię!

O co chodzi?
Większość skórzanych butów produkowanych na świecie powstaje ze skóry garbowanej z użyciem chromu III, który w nieodpowiednich warunkach utlenia się on do mocno toksycznego chromu VI.
W wielu garbarniach pracownicy mają stały kontakt z toksyczną substancją, przez co chorują na poważne alergie, choroby skóry, układu oddechowego i raka. Dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na pełnowartościowe jedzenie, mieszkanie czy leczenie…
Z ceny płaconej przez nas za buty w sklepie 2% trafia do osób, które je wyprodukowały. Większość dostają firmy obuwnicze. To firmy obuwnicze mają realny wpływ na pracę i życie tych ludzi. To one muszą zacząć działać. Sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace oraz zadbać o środowisko.

Dzięki akcji dowiemy się:
  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.
Chcemy aby o akcji dowiedziało się o niej jak najwięcej osób – tylko wtedy ma ona szansę powodzenia. Dlatego potrzebna nam Wasza pomoc. Udostępniajcie informację, lajkujcie i szerujcie, no i przede wszystkim wejdźcie na stronę naszej akcji i jeżeli możecie, wesprzyjcie projekt chociaż drobną kwotą.polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
 
  

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Obecnie realizujemy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem jest upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźctwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.
Koordynacja: Magdalena Piekunko.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, fax 42 203 13 76
e-mail: edukacja@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2018r.


OPP

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2018 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.