STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOŁA TRENERÓW | O ŹRÓDŁACH

25 kwietnia: Światowy Dzień Walki z Malarią

Malaria to globalny problem, który koncentruje się w regionie afrykańskim. Jest to jedna z chorób, których opanowanie wydaje się leżeć w naszym zasięgu. Dostępność moskitier, szybka diagnoza oraz podstawowa opieka medyczna pozwoliłyby ograniczyć jej występowanie i śmiertelność, które jednak są silnie uwarunkowane przez kwestie społeczne czy ekonomiczne. Walka z malarią to tak naprawdę walka z biedą, której przyczyny mają uwarunkowania globalne.