Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOLENIA | KONFERENCJA | O ŹRÓDŁACH

[Łódź] Prezenty z różnych stron świata
Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – na bezpłatne warsztaty „Prezenty z różnych stron świata”. Samodzielnie przygotujemy podarunki z okazji zbliżających się Mikołajek (tak tak, to już niedługo!) oraz będziemy świętować Tydzień Edukacji Globalnej (TEG).
Nie lubisz tłoku w centrach handlowych? Nie masz pomysłu na ciekawy, estetyczny prezent? Chciałbyś/chciałabyś przygotować dla bliskich coś ładnego i oryginalnego – coś, co jasno da do zrozumienia, że zostało wykonane z sercem? Potrzebujesz inspiracji i odrobiny pomocy? A może po prostu chcesz spędzić rodzinną sobotę w miłej atmosferze?

22 listopada (sobota), godz. 11:00-13:00
Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282

Wstęp wolny!
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Obchodzony corocznie w listopadzie TEG to okazja, aby porozmawiać o zależnościach, jakie łączą nas z ludźmi na całym świecie. Często organizuje się w tym terminie debaty i spotkania poświęcone wyzwaniom współczesności – problemowi głodu, konsekwencjom zanieczyszczenia środowiska, społecznym nierównościom. Jednak TEG może też mieć radosne oblicze i wiązać się z nauką szacunku do innych kultur, budzeniem zaciekawienia nimi oraz łamaniem krzywdzących stereotypów.

Co będzie się działo na warsztatach?
Pod fachowym okiem uczestnicy i uczestniczki wykonają prezenty (np. gry planszowe i zręcznościowe, ozdoby do domu, „etniczną” biżuterię, worry dolls, kolorowe ptaki, niewielkie instrumenty muzyczne oraz adwentowego Mikołaja z długą brodą). Zapewniamy materiały.
Dzieci i dorośli będą mogli poznać i pobawić się w gry popularne w innych regionach świata. Dobra zabawa gwarantowana.

Wydarzenie jest częścią projektu „Postaw na rozwój. Zrównoważony! - 2. edycja" i jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
 
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Ostatnio realizowaliśmy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem było upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźstwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020.


1,5% podatku na zieloną edukację

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.