Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOLENIA | KONFERENCJA | O ŹRÓDŁACH

Edukacja globalna dla najmłodszych - trwa nabór na szkolenia dla nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych na bezpłatne szkolenia EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH. To już trzecia edycja projektu, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem nauczycieli i wychowawców przedszkolnych z całej Polski.

Celem szkoleń jest zainteresowanie nauczycieli tematyką współzależności między Globalnym Południem a Globalną Północą, zrównoważonego rozwoju, praw człowieka, a ponadto dostarczenie nauczycielom podstawowej wiedzy z zakresu edukacji globalnej i zaprezentowanie metod edukacyjnych, które można wykorzystać z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

Uczestnicy otrzymają bezpłatny pakiet edukacyjny zawierający zestaw scenariuszy o krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej, wraz z materiałami merytorycznymi, kartami pracy, a także zaświadczenie uczestnictwa. Każdy nauczyciel otrzyma także płytę z materiałami do lekcji interaktywnych.

W 100 placówkach zgłoszonych do projektu odbędą się 3 bezpłatne warsztaty dla dzieci prowadzone przez doświadczonych edukatorów ODE Źródła. O wyborze placówek, zadecyduje możliwość dotarcia do nich przed trenerów. Aby szkoła zakwalifikowała się do przeprowadzenia w niej warsztatów, wymagana jest deklaracja nauczyciela o samodzielnym przeprowadzeniu trzech kolejnych warsztatów z zakresu edukacji globalnej (na podstawie gotowych materiałów i scenariuszy, przekazanych przez ODE Źródła).

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywizującymi. W trakcie spotkania przewidziana jest przerwa z drobnym poczęstunkiem oraz kawą i herbatą z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu. 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności na szkolenia przyjmowany będzie jeden nauczyciel z danej placówki. Kolejni nauczyciele z tej samej szkoły/przedszkola zostaną przyjęci w miarę dostępności miejsc.

Szkolenia odbędą się w następujących miastach:
 • Łódź
  28.10, godz. 14:00-17:00 oraz druga grupa 4.11, godz. 14:00-17:00; miejsce: ODE Źródła, Zielona 27
 • Warszawa
  30.10, 15:00-18:00 oraz druga grupa 26.11, godz. 15:00-18:00, Pracownia badań i innowacji społecznych "Stocznia", ul. Bracka 20 B
 • Kraków
  5.11, godz. 15:00-18:00, "Ambasada Krakowian" ul. Stolarska 6/9
 • Katowice
  29.10, godz. 15:15-18:15, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 oraz druga grupa - 26.11, godz. 15:00-18:00, WOM, ul.Wyszyńskiego 7, Katowice
 • Częstochowa
  28.11, godz. 14:00-17:00, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM", Aleja Jana Pawła II 126/130
 • Trójmiasto
  5.11, godz. 15:00-18:00, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Laboratorium Innowacji Społecznych, Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98
 • Poznań
  30.10, 14:30-17:30, "Centrum Bukowska", ul. Bukowska 27/29
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową, na adres: marta.karbowiak@zrodla.org.pl . W tytule prosimy wpisać „Eduglob – nazwa miasta, w którym chce Pani/Pan wziąć udział w szkoleniu”

W treści maila proszę zawrzeć następujące informacje:
1) imię i nazwisko zgłaszającego się nauczyciela
2) adres mailowy + telefon kontaktowy
3) reprezentowana placówka szkolna lub przedszkolna
4) poziom nauczania (przedszkole / klasy I-III)

Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych (edycja II)" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 r.

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
 
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Ostatnio realizowaliśmy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem było upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźstwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020.


1,5% podatku na zieloną edukację

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.