STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOLENIA | TEG 2019 | O ŹRÓDŁACH

Światowy Dziań Żywności

16 października obchodzimy Światowy Dziań Żywności. W dzisiejszym świecie nikt nie powinien doświadczać zagrożenia głodem. Wbrew przekonaniom, źródła tego problemu NIE leżą w postępującym wzroście światowej populacji, konfliktach zbrojnych czy katastrofach naturalnych, które rzeczywiście zaostrzają jego zjawisko. Powodem NIE jest także niedostateczna ilość żywności produkowanej na świecie. Przyczyną głodu i niedożywienia JEST polityka subwencji rolniczych w krajach globalnej północy oraz spekulacje cenami żywności. Pięknie to wszystko wyjaśnia film pt. Skąd ten głód?, przygotowany przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO).

Więcej o Światowym Dniu Żywności przeczytasz w EkoKalendarz.pl

Materiały edukacyjne do wykorzystania w szkole i w przedszkolu na ten temat - pobierz bezpłatny pakiet

Podoba Ci się film IGO wykonany techniką animacji poklatkowej? - zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztaty animacji poklatkowej w Źródłach.