Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY EDUKACYJNE | KAMISHIBAI | SZKOLENIA | KONFERENCJA | O ŹRÓDŁACH

[Szczecin] Konferencja dla nauczycieli: Spotkanie z Innym



Fundacja Artykuł 25 i Muzeum Narodowym w Szczecinie zapraszają nauczycieli szkół oraz przedszkoli, wychowawców, a także osoby na co dzień pracujące z dziećmi i młodzieżą na konferencję „Spotkanie z Innym – razem przeciwko uprzedzeniom i stereotypom!” odbywającą się w ramach trzeciej edycji cyklu działań edukacyjnych ”Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur, wpisującego się w Tydzień Edukacji Globalnej, skierowanego do dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców w gminie Szczecin.

Przyczyną dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży są najczęściej stereotypy i uprzedzenia, a także brak reakcji ze strony nauczyciela i rodzica, który często nie posiada wiedzy o grupach wykluczonych i dyskryminowanych. Wiele przykładów pokazuje, że niepowstrzymana na czas nienawiść eskaluje i ostatecznie doprowadza do tragedii, dlatego naszym głównym celem jest pokazanie nauczycielom narzędzi, które pomogą im w pracy.

Na konferencji poruszymy tematy dotyczące: krajów Globalnego Południa, edukacji globalnej oraz sposobów radzenia sobie z mową nienawiści i uczniami dyskryminującymi innych z powodu pochodzenia, koloru skóry, religii itd. Zaprezentujemy również przykłady dobrych praktyk przeciwdziałających dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami.

Wśród zaproszonych gości będą osoby, które od wielu lat zajmują się tematyką związaną z przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Zobacz program konferencji Udział w konferencji jest BEZPŁATNY.
Obowiązują wcześniejsze zapisy!
Dorota Obalek, tel. 797 400 438, d.obalek@muzeum.szczecin.pl
Dorota Baumgarten-Szczyrska, tel. 91 43 15 270, d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016.

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
 
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Ostatnio realizowaliśmy projekt:

"Źródła skutecznej edukacji globalnej"
to nasz kolejny projekt, którego celem było upowszechnianie i podnoszenie jakości EG na pierwszym etapie edukacyjnym (kl. I-III SP). Jest kontynuacją wcześniejszych działań stowarzyszenia poświęconych propagowaniu treści EG wśród najmłodszych.

W ramach projektu: przeprowadzimy badanie ankietowe dot. postaw nauczycieli wobec EG, analizę aktualnych podręczników dla klas I-III pod kątem zawartości treści EG, zorganizujemy roczną Szkołę Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, cykl kaskadowych szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z mniejszych miejscowości (w roku szkol. 2019/2020), zorganizujemy ogólnopolską konferencję poświęconą EG w nauczaniu wczesnoszkolnym w 2020 r.
Ponadto przygotujemy i wydamy 18 pakietów edukacyjnych na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pięć bajek kamishibai uznanych polskich autorów literatury dziecięcej nt. bioróżnorodności, uchodźstwa, dostępu do wody, dostępu do edukacji oraz dostępu do żywności.

Czas realizacji: sierpień 2018 – kwiecień 2020 r.

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Źródła skutecznej edukacji globalnej" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w latach 2018-2020.


1,5% podatku na zieloną edukację

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.