STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOŁA TRENERÓW | O ŹRÓDŁACH

[Szczecin] Konferencja dla nauczycieli: Spotkanie z Innym

Fundacja Artykuł 25 i Muzeum Narodowym w Szczecinie zapraszają nauczycieli szkół oraz przedszkoli, wychowawców, a także osoby na co dzień pracujące z dziećmi i młodzieżą na konferencję „Spotkanie z Innym – razem przeciwko uprzedzeniom i stereotypom!” odbywającą się w ramach trzeciej edycji cyklu działań edukacyjnych ”Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur, wpisującego się w Tydzień Edukacji Globalnej, skierowanego do dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców w gminie Szczecin.

Przyczyną dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży są najczęściej stereotypy i uprzedzenia, a także brak reakcji ze strony nauczyciela i rodzica, który często nie posiada wiedzy o grupach wykluczonych i dyskryminowanych. Wiele przykładów pokazuje, że niepowstrzymana na czas nienawiść eskaluje i ostatecznie doprowadza do tragedii, dlatego naszym głównym celem jest pokazanie nauczycielom narzędzi, które pomogą im w pracy.

Na konferencji poruszymy tematy dotyczące: krajów Globalnego Południa, edukacji globalnej oraz sposobów radzenia sobie z mową nienawiści i uczniami dyskryminującymi innych z powodu pochodzenia, koloru skóry, religii itd. Zaprezentujemy również przykłady dobrych praktyk przeciwdziałających dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami.

Wśród zaproszonych gości będą osoby, które od wielu lat zajmują się tematyką związaną z przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Zobacz program konferencji Udział w konferencji jest BEZPŁATNY.
Obowiązują wcześniejsze zapisy!
Dorota Obalek, tel. 797 400 438, d.obalek@muzeum.szczecin.pl
Dorota Baumgarten-Szczyrska, tel. 91 43 15 270, d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016.