Global Justice Night w Łodzi

Ciekawych świata zapraszamy na Global Justice Night!
Czwartek, 16 listopada 2017, g. 19.00-22.00
Niebostan, Piotrkowska 17, Łódź.

Gwarantujemy POZYTYWNĄ atmosferę i filmowo-muzyczno-kulinarną podróż na inne kontynenty bez ruszania się z niebostanowej kanapy. Nie dosyć, że wstęp na wydarzenie jest wolny, to jeszcze będziemy mieć dla Was prezenty: w loterii można będzie wygrać wyjątkowe książki, a oglądając filmy i słuchając dyskusji będziecie mogli kosztować egzotycznych pyszności, które szykujemy dla Was specjalnie na tę okazję (organizatorzy stawiają! :-). Jednym słowem: dużo dobra w gościnnych wnętrzach Niebostanu!

W programie:
  1. premiera filmu Krzysztofa Miękusa „Droga do Man Eater’s Bridge” o jednej z najważniejszych afrykańskich dróg, która od wieków jednym dawała nadzieję a dla drugich była śmiertelną pułapką
  2. spotkanie z reżyserem, którego zapytamy o to, jak za pomocą sztuki (studenci ASP i Filmówki - zapraszamy!) opowiadać ważne i trudne historie
  3. loteria z nagrodami książkowymi, m.in. „Głód” M.Caparrósa z autografem autora!
  4. filmowy eksperyment „Living on One Dollar”, w którym amerykańscy studenci na własnej skórze doświadczają, jak trudno jest wyjść z ubóstwa
  5. muzyczny chillout z DJ LATE
  6. poczęstunek inspirowany kuchniami krajów Globalnego Południa
Zaprasza Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła i Polska Zielona Sieć - Akcja dla Globalnego Południa

Więcej informacji na: www.globaljusticenight.pl

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci oraz Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” pt. „Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.”. Współfinansowane jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 r.