Wyślij szpiega do fabryki butów

Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl z nami firmy obuwnicze! Tylko dzięki Wam dowiemy się jak produkowane są buty w których na co dzień chodzimy. To niepowtarzalna okazja by wesprzeć akcję inną niż wszystkie. Liczy się każda złotówka! Tylko z Wami nam się uda!!! Wejdź na polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki i wesprzyj fajną kampanię!

O co chodzi?
Większość skórzanych butów produkowanych na świecie powstaje ze skóry garbowanej z użyciem chromu III, który w nieodpowiednich warunkach utlenia się on do mocno toksycznego chromu VI.
W wielu garbarniach pracownicy mają stały kontakt z toksyczną substancją, przez co chorują na poważne alergie, choroby skóry, układu oddechowego i raka. Dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na pełnowartościowe jedzenie, mieszkanie czy leczenie…
Z ceny płaconej przez nas za buty w sklepie 2% trafia do osób, które je wyprodukowały. Większość dostają firmy obuwnicze. To firmy obuwnicze mają realny wpływ na pracę i życie tych ludzi. To one muszą zacząć działać. Sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace oraz zadbać o środowisko.

Dzięki akcji dowiemy się:
  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.
Chcemy aby o akcji dowiedziało się o niej jak najwięcej osób – tylko wtedy ma ona szansę powodzenia. Dlatego potrzebna nam Wasza pomoc. Udostępniajcie informację, lajkujcie i szerujcie, no i przede wszystkim wejdźcie na stronę naszej akcji i jeżeli możecie, wesprzyjcie projekt chociaż drobną kwotą.

polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki