Edukacja globalna - strona tematyczna Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła

STRONA GŁÓWNA | O EDUKACJI GLOBALNEJ | MATERIAŁY | SZKOLENIE DLA STUDENTÓW | SZKOLENIE DLA BIBLIOTEKARZY | O ŹRÓDŁACH

 

Wyślij szpiega do fabryki butów

Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl z nami firmy obuwnicze! Tylko dzięki Wam dowiemy się jak produkowane są buty w których na co dzień chodzimy. To niepowtarzalna okazja by wesprzeć akcję inną niż wszystkie. Liczy się każda złotówka! Tylko z Wami nam się uda!!! Wejdź na polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki i wesprzyj fajną kampanię!

O co chodzi?
Większość skórzanych butów produkowanych na świecie powstaje ze skóry garbowanej z użyciem chromu III, który w nieodpowiednich warunkach utlenia się on do mocno toksycznego chromu VI.
W wielu garbarniach pracownicy mają stały kontakt z toksyczną substancją, przez co chorują na poważne alergie, choroby skóry, układu oddechowego i raka. Dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na pełnowartościowe jedzenie, mieszkanie czy leczenie…
Z ceny płaconej przez nas za buty w sklepie 2% trafia do osób, które je wyprodukowały. Większość dostają firmy obuwnicze. To firmy obuwnicze mają realny wpływ na pracę i życie tych ludzi. To one muszą zacząć działać. Sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace oraz zadbać o środowisko.

Dzięki akcji dowiemy się:
  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.
Chcemy aby o akcji dowiedziało się o niej jak najwięcej osób – tylko wtedy ma ona szansę powodzenia. Dlatego potrzebna nam Wasza pomoc. Udostępniajcie informację, lajkujcie i szerujcie, no i przede wszystkim wejdźcie na stronę naszej akcji i jeżeli możecie, wesprzyjcie projekt chociaż drobną kwotą.polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki

Wróć | Przejdź na stronę główną

 
 
 
  
 

Witamy na stronie tematycznej Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" poświęconej edukacji globalnej. Obecnie realizujemy projekt:

"Edukacja globalna dla najmłodszych"
to piąta edycja projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich nauczycieli. Przybliżając dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, pragniemy ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych. W ramach projektu powstał pakiet edukacyjny ze scenariuszami zajęć, grami dydaktycznymi i zabawami oraz 3 bajeczki teatrzyku Kamishibai. Planowane są dalsze szkolenia dla nauczycieli i animatorów, a także dla studentów kierunków pedagogicznych, warsztaty dla dzieci oraz wydanie edukacyjnej mapy świata.
Czas realizacji: wrzesień 2016 – czerwiec 2017 r.
Koordynacja: Magdalena Piekunko.

 

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, fax 42 203 13 76
e-mail: edukacja@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Polska Pomoc
Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 r.


PARTNERZY PROJEKTU
"Edukacja globalna dla najmłodszych"

Przedszkole ekologiczne Ekoludek


Fundacja Artykuł 25


OPP

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2016 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.