Pokojowa Nagroda Nobla

Tegoroczny Pokojowy Nobel trafił do pakistańskiej działaczki na rzecz edukacji Malali Yousufzai i indyjskiego obrońcy praw dzieci Kailasha Satyarthiego. Malala Yousafzai, 17-latka, która w piątek otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, powiedziała, że czuje się dumna, iż jest „pierwszą Pakistanką, pierwszą młodą kobietą i pierwszą młodą osobą nagrodzoną Noblem”. Ta nagroda jest „rekompensatą dla tych wszystkich dzieci, które pozbawione są głosu, a które powinny być usłyszane” - powiedziała młoda laureatka. Więcej w Gazecie Wyborczej