2 października: Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii non-violence, obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Gandhi wierzył, że stosowanie przemocy w celu stworzenia pokojowego społeczeństwa jest działaniem irracjonalnym oraz że mieszkańcy i mieszkanki Indii nie powinni okazywać nienawiści w walce o wolność od kolonializmu. O społeczne i polityczne zmiany należy dopominać się drogą pokojową, co nie oznacza bierności, ignorowania konfliktu czy też „chowania głowy w piasek”.

Dowiedz się więcej...