8 sierpnia: Dzień Ludności Rdzennej (Tubylczej)

W Australii dziecko rdzennego pochodzenia będzie statystycznie żyć 20 lat krócej niż jego nierdzenny rówieśnik. Społeczności tubylcze na całym świecie zmagają się z przypadkami przemocy i brutalności, polityką przymusowej asymilacji, marginalizacją, wysiedleniami, zagrabianiem ziemi i odmową praw do niej, wpływem wielkich inwestycji (jak podczas budowy tamy Itaipu na rzece Parana w Paragwaju, kiedy to z dotychczasowych siedzib przesiedlono 10000 rodzin) i innymi nadużyciami ze strony władz państwowych i międzynarodowych korporacji. Dowiedz się więcej...